Wszyscy jesteśmy kierowcami, a specyfika jazdy samochodem jest taka, że wsiadając za kółko nigdy nie możemy być pewni, że uda nam się cało wrócić z podróży. Niestety… Zrobienie tego o czym za moment napiszę zajmie Ci nie dłużej niż 30 sekund, a może uratować życie.

,,In Case of Emergency” (w skrócie ICE) to angielski zwrot oznaczający ,,w razie wypadku” i tyczy sie osób z którymi powinny się skontaktować służby ratownicze gdy przytrafi nam się wypadek. W każdym paszporcie jest miejsce na wpisanie danych takiej osoby, ale niewiele osób na co dzień nosi przy sobie paszport.

Dlatego polecam wszystkim wpisanie w książce telefonicznej naszego telefonu komórkowego numeru ICE. Dzięki temu gdy stracimy przytomność w wypadku, lekarze będą mogli łatwo skontaktować się z naszymi bliskimi i uzyskać informacje o przykładowo grupie krwi i alergiach. Większość z nas ma telefon komórkowy cały czas przy sobie więc wydaje się on wyśmienitym urządzeniem do tego celu.

emergency.jpg


Jak to zrobić?

Bardzo prosto. Wystarczy, że wejdziesz do swojej książki telefonicznej w telefonie komórkowym (czasami nazywanej kontakty) i pod nazwą ICE podasz numer telefoniczny osoby, z która powinny sie skontaktować służby ratownicze w razie wypadku. Może to być małżonek lub inny członek rodziny, przyjaciel lub nawet kochanka. Najważniejsze żebyś wybrał osobę, która jak najwięcej o Tobie wie i nie spanikuje gdy zadzwonią do niej ratownicy.

Jeżeli chcesz mieć w swoim telefonie więcej niż jeden numer ICE wystarczy, że je ponumerujesz. I tak, ,,ICE 1” to osoba, z którą służby powinny się skontaktować jako pierwszą, ,,ICE 2” – jako drugą etc.

Im więcej osób wie co to jest ,,ICE” tym większe jest ich i Twoje bezpieczeństwo. Przekaż tę informację swoim znajomym, a może uratujesz komuś życie.