martwy-punkt.gif

 

Procedurę tę powinieneś wykonywać za każdym razem gdy wsiadasz do auta ze źle ustawionymi lusterkami. Trwa ona jedynie kilka sekund, ale pozwala bezpiecznie poruszać się po drogach.

Zbyt wielu kierowców nie używa lusterek bocznych podczas zmiany pasów. Wolą oni zerkać przez ramię lub odwracać się. Wynika to z faktu, że gdy lusterka boczne nie są optymalnie ustawione (pojawiają się w nich martwe punkty) kierowca nie ufa obrazowi, który się w nich znajduje. Odwracanie ma jednak jedną poważną wadę – gdy nasza głowa odwrócona jest w bok nie jesteśmy w stanie zobaczyć co jest przed nami. Bardzo łatwo wjechać wówczas w tył pojazdu znajdującego sie przed nami.

Ustawienie lusterek jakie proponuję ma kilka zalet. Po pierwsze eliminuje martwe punkty. Po drugie, dzięki temu, że lusterka boczne są ustawione stosunkowo „szeroko”, światła aut jadących za nami nie rażą nas w oczy. Oczywiście początkowo możesz się czuć niekomfortowo nie widząc boków swojego auta w lusterkach, ale jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli naprawdę chcesz zobaczyć w bocznym lusterku lśniącą karoserię swojego auta wystarczy, że trochę przechylisz głowę.

Czytaj dalej: 1 2 »»